Domenai: kodėl gi verta turėti mokamą svetainės adresą?

keyboard-453795_1920

Asmenys, kurie labiau domisi internetinėmis svetainėmis, kuo puikiausiai žinos tai, kad svetainės adresą turi kiekvienas internetinis projektas. Kitaip tariant, tai yra natūrali priemonė, įrankis, leidžiantis žmonėms pasiekti tam tikru adresu tam tikrą projektą, kas ir yra pakankamai aiškiai bei nesudėtingai suvokiama, tiesa? Kad ir kaip ten bebūtų, būtų galima pastebėti tai, kad internetinėje erdvėje egzistuoja tiek nemokami, tiek mokami domenai – vis dėlto, vis dažniau yra pabrėžiama, kad nepagailėti pinigų ir įsigyti mokamą yra kur kas labiau verta, nei naudotis nemokamu. Dauguma žmonių klausia kodėl gi, tad šiandienos turinyje ir sieksime kiek plačiau pasigilinti šiuo klausimu.

Taigi, kaip ir tikriausiai aišku, šiandieną domenai, o konkrečiai mokami, ir bus pagrindinė turinio esmė – sieksime, kaip tik įmanoma konkrečiau paaiškinti ir koncepciją pačios sąvokos, ir kuo gi viskas pasireiškia. Nuoširdžiai tikimės, kad sugebėsime piliečiams suteikti pakankamai daug naudos, o be viso to ir padaugės tokių asmenų, kurie sugalvos, kad būtent mokami adresai jiems ir yra reikalingi.

Būtų galima pradėti nuo tos minties, kad mokami adresai gali būti siejami su atitinkamomis rinkodaros sistemomis, o kiti – nemokami – tikrai ne. Turime omenyje tai, kad bet kuriuo atveju dažniausiai nemokamai suteikiami vardai yra ir nei komfortiški, ir nei patrauklūs vartotojams, todėl akivaizdu, kad sistemų teikiama nauda, kaip ir galėtų būti nulinė šiuo atveju. Be viso to, norėtume taip pat akcentuoti ir tą mintį, kad mokami adresai suteikia ir daugiau papildomų privilegijų – pavyzdžiui, prekinio vardo kildinimas. Turime omenyje tai, kad pavyzdžiui žmonės kur kas mieliau žvelgs į .lt, ar tai .eu, domeną, nei į bet kurį kitą, kuris gali susidėti net iš kelių žodžių.

Kad ir kaip ten bebūtų, būtų galima pabrėžti ir tai, kad bet kuriuo atveju mokami domenai tikrai nėra brangūs – didžiosios daugumos vardų įkainiai gali neviršyti 10 eurų visiems metams. Suvokiant tai, tikrai būtų ganėtinai sudėtinga rasti realių priežasčių, kodėl gi reikėtų vargti su nemokamais adresais, kai galima šią problemą efektyviai išspręsti be jokių sunkumų, tiesa?

Kaip ir viskas – tikimės, kad sugebėjome pakankamai aiškiai paaiškinti, kodėl gi šios sistemos turėtų būti taikomos, kodėl gi mokami svetainės adresai turi didesnę svarbą, o be viso to, ir suteikia pastebimai daugiau realios naudos